Co warto zobaczyć w Krakowie z dzieckiem?

Jeżeli planujesz niezapomnianą wycieczkę dla swych maluchów, warto się zastanowić nad wyjazdem do Krakowa, gdzie na dzieci czeka wiele atrakcji. Z pewnością, w Grodzie Kraka najmłodsi się będą świetnie bawić razem ze swymi rodzicami, zarówno podczas zwiedzania zabytków czy muzeów jak i wędrując malowniczymi uliczkami czy odpoczywając na świeżym powietrzu.

Nie ulega wątpliwości to, iż w Krakowie dzieci na pewno warto zabrać do Ogrodu Zoologicznego znajdującego się w Lesie Wolskiego. Na uwagę zasługuje fakt, iż na terenie ogrodu mieści się również Mini Zoo, w którym maluchy mogą karmić i głaskać kucyki, małe króliki, kózki, osiołki czy świnki morskie. Ponadto, wielką frajdą dla najmłodszych będzie widok lwów, słoni, żyrafy, małp, żółwi i innych ciekawych okazów zwierząt, w szczególności egzotycznych. Poza tym, po zakończonej wizycie w ogrodzie zoologicznym można się udać na spacer po Lesie Wolskiego, w którym znajduje się osiem ścieżek asfaltowych, prowadzących m.in. do kopców – Piłsudskiego i Kościuszki. Nie zapominamy także o Parku Jordana, w którym dzieci mogą wypocząć w aktywny sposób. Otóż, można w nim spacerować lub jeździć na rowerze oraz świetnie się bawić na placu zabaw. A, co ciekawe na terenie parku znajduje się mały basen, w którym szkraby mogą się popluskać podczas upałów.

Trzeba też wspomnieć tu o Parku Wodnym, zlokalizowanym przy ul. Dobrego pasterze 126. Przede wszystkim, jest to największy w Polsce tego typu obiekt gwarantujący rewelacyjną zabawę dla całej rodziny. Doorali na miejscu mają do dyspozycji saunę, hydro masaże, jacuzzi, ścianki wspinaczkowe czy prądy wodne. Natomiast maluchy mogą korzystać z brodzika z baśniowym zamkiem, małą zjeżdżalnią i wielorybem. Kolejną atrakcją dla dzieci jest nowoczesne Centrum Zabaw GIBON mieszczące się na terenie parku wodnego. Należy wspomnieć o tym, iż maluchy mogą świetnie się bawić w basenie z kulkami, na ściance wspinaczkowej, na mostach linowych i w labiryntach. Poza tym, warto z dziećmi udać się do Teatru Lalek GROTESKA mieszczącym się przy ul. Skarbowej 2. Przede wszystkim, posiada on bogaty repertuar, w którym odnajdziemy klasyczne bajki, które są znane od stuleci jak i nowoczesne przedstawienia.

Ponadto, interesującym punktem wycieczki zapewne będzie Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Powierzchnia parku wynosi 6 ha i znajduje się na jego terenie 60 stanowisk edukacyjnych dotyczących, np. ruchu, równowagi, przyspieszenia. A do najciekawszych eksponatów należą: model zegara słonecznego, kalejdoskopy, zwierciadło o zmiennej krzywiźnie, kołyska Newtona. Oprócz tego, mali naukowcy mogą sami przeprowadzać eksperymenty, m.in. wywoływać wir wodny, własnym ciałem tworzyć obrazy w kalejdoskopie, nadać wiadomości za pomocą akustycznego telegrafu. Oczywiście, podczas wizyty w Krakowie, nie można zapomnieć o Smoczej Jamie, czyli jaskini w zachodnim zboczu wzgórza wawelskiego. Ponadto, sam widok smoka wawelskiego, ziejącego ogniem, dostarcza dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19568 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/co-warto-zobaczyc-w-krakowie-z-dzieckiem/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/functions.php(3778): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-inc in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435