Tani kurs na przewodnika po Grodzie Kraka

Każdy się zgodzi chyba z tym, iż Kraków to jedno z ulubionym miejsc, do którego tłumnie udają się turyści z całego świata, w związku czym istnieje duże zapotrzebowanie na przewodników po Grodzie Kraka. Oczywiście, jest to bardzo odpowiedzialna profesja, bowiem przewodnik zajmuje się nie tylko oprowadzeniem po zabytkach, ale także musi doradzić turystom, gdzie można dobrze zjeść, wypocząć, jak szybko przemierzyć miasto autokarem i gdzie zaparkować pojazd. Oprócz tego, powinna nim być osoba sympatyczna, posiadająca szeroką wiedzę na temat miasta, legend związanych z określonymi miejscami i znać różne ciekawostki na temat zabytków. A, co najważniejsze musi mówić głośno, wyraźnie i posiadać nienaganną dykcję.

Kiedy posiadamy predyspozycje do pełnienia funkcji przewodnika, możemy się zapisać na kurs. Otóż, zwykle kosztuje on ok. 1800 złotych, ale przeważnie istnieje też możliwość płatności w ratach. Ponadto, obejmuje on zwykle ponad 100 godzin, w ramach których głównie odbywają się zajęcia praktyczne. Większość biur turystycznych zajmujących się jego organizacją, dopuszcza możliwość zapisu na warsztaty drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Poza tym, szkolenie zwykle odbywa się w dwóch grupach, jedna z nich ma zajęcia przez kilka dni w tygodniu, zaś druga wyłącznie w weekendy.

Przede wszystkim, w ramach zajęć kursanci odbywają liczne wycieczki po Krakowie wraz z wykładowcami – przewodnikami, podczas których poznają historię miasta, uczą się oprowadzania turystów po poszczególnych trasach. Oczywiście, po każdym zakończonym bloku praktycznym, uczestniczy szkolenia zdają egzamin, który polega na oprowadzeniu koleżanek i kolegów z kursu po wybranym regionie Krakowa. Poza tym, najczęściej w soboty i niedziele kursanci odwiedzają wybrane muzea, gdzie są szkoleni przez tamtejszych pracowników. Warto zaznaczyć to, że po zakończonych lekcjach muzealnych, także czeka ich egzamin, który polega na oprowadzeniu grupy i zapoznaniu ich z wystawą muzealną. Jeżeli chodzi o zajęcia teoretyczne, to także mają one interesują postać. Otóż, prowadzą je głownie doświadczeni przewodnicy krakowscy, którzy chętnie opowiadają o swojej pracy i udzielają kursantom cennych wskazówek. Następnie uczestnicy kursu zdają test na temat omówionych zagadnień.

Warunkiem zaliczenia kursu jest zdanie wszystkich egzaminów wewnętrznych oraz frekwencja. Kolejno kursant może przystąpić do egzaminu państwowego, który odbywa się trzy razy w roku, w październiku, marcu i lipcu w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Egzamin trawa 3 dni, w pierwszym dniu ma miejsce egzamin pisemny, który ma formę testu opisowego, w drugim ustny – odpowiadamy na trzy wylosowane pytanie, zaś w trzecim praktyczny – oprowadzamy po Krakowie, zazwyczaj po Starym Mieście. Gdy zaliczymy egzamin, otrzymujemy licencję przewodnicką i możemy oprowadzać po mieście.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19501 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/tani-kurs-na-przewodnika-po-grodzie-kraka/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/functions.php(3778): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-in in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435